راهنماي عروسي

نكات مهم قبل از آرايشگاه عروس

نكات مهم قبل از آرايشگاه عروس

 

نكات مهم قبل از آرايشگاه عروس , باغ تالار عروسي شمس العماره كرج  – Hairdresser Bride :  اول از هر چيزي بايد بدانيد كه شما براي اينكه بيشتر و زيباتر در مراسم عروسي تان جلوه بدهيد نياز است كه پيش از رفتن به ارايشگاه نكاتي را مد نظر بگيريد. زماني كه عروس پيش از رفتن به ارايشگاه نكاتي را در نظر داشته باشد و آن ها را رعايت كند همگي موجب مي شود تا در مراسم عروسي او هماهنگي انجام شود و همچنين او در مراسم خود يك عروس منحصر به فرد و خاص باشد.

نكات مهم قبل از آرايشگاه عروس

اگر شما از افرادي باشيد كه در ماه هاي آينده بايد مراسم جشن عروسي تان را برگزار كنيد قطعا از اين نظر استرس زيادي داريد چرا كه هم بايد به فهرست مهمان ها فكر كنيد و هم اينكه خودتان را اماده كنيد و هم هزار كار ديگر داريد كه بايد همه را تك به تك با موفقيت انجام بدهيد. خب با اين وجود مهم است كه شما در شب عروسي تان كه به عنوان مهم ترين و بزرگ ترين شب زندگي تان است چگونه اماده شويد و ظاهر خود را اماده نماييد.

نكات مهم قبل از آرايشگاه عروس

نكات مهم قبل از آرايشگاه عروس

بايد در نظر داشته باشيد كه عروسي شما تنها يك شب است و يك شب برايتان تكرار نشدني مي باشد پس براي اين شب بزرگ بايد كاملا اماده باشيد. در صورتي كه جشن عروسي تان نزديك است بايد از همين امروز شروع كنيد و براي موارد مختلف برنامه ريزي هاي را انجام بدهيد تا مراسم شما هر چه بهتر برگزار شود. در مورد نكات ارايشي شما و نوع ارايش تان در ادامه مطالبي را مطالعه مي كنيد كه مي تواند به شما كمك كند تا يك چهره فراموش نشدني از خود براي مراسم عروسي تان بسازيد.

از نكات مهم يك چك ليست تهيه نماييد

تهيه چك ليست Hairdresser Bride از اصلي ترين و مهم ترين چيزهاي مي باشد كه شما بايد درست كنيد. اينگونه ديگر هيچ كاري را فراموش نمي كنيدو مي توانيد براي ياداوري كارهايتان اين چك ليست را اماده كنيد. همچنين بعدا با ارامش ميتوانيد بررسي كنيد كه چه كارهاي را انجام داده ايد و چه كارهاي را انجام نداده ايد و از اين نظر دلهره ي نخواهيد داشت.

پيش از رفتن به آرايشگاه عروس مشورت هاي لازم را با ارايشگرتان داشته باشيد

پيشنهاد مي شود هر چه سريع تر جلسه ي با ارايشگرتان داشته باشيد تا او بتواند مو و پوست شما را دقيق ببنيد و بهترين پيشنهاد را به شما بدهد و همچنين شما براي عملي كردن توصيه هاي او زمان بيشتري را داشته باشيد. در روز عروسي از موادي بهتر است استفاده گردد كه غيرچرب و ضدآب باشد تا هم لباس شما لك دار نشود و هم دوام بيشتري را داشته باشد. براي زماني كه به اتليه مي رسد حداقل يك ساعت از ارايش شما گذشته باشد.

خوشبوترين عروس خانم باشيد

در ميان نكات مهم قبل از آرايشگاه عروس حتما عطري را كه ميخواهيد در روز عروسي تان استفاده نماييد تهيه كرده و چندين بار آن را بر روي پوست خود امتحان نماييد. البته يكي يا دو روز پيش از عروسي اين كار خيلي دير است و فقط استرس شما را از اين نظر زيادتر خواهد كرد.

چگونه يك ارايشگر خوب و ايده آل انتخاب كنم؟

همه ي خانواده مشتري يك ارايشگر نبايد باشند. از قديم به اين صورت بوده كه عروس با مادر و خواهر و اقوام همه به يك ارايشگر اشنا مي رفتند. اما شما اصلا اين اشتباه را انجام ندهيد چون يك ارايشگر نمي تواند براي همه زمان داشته باشد و معمولا نفرات اخر به دليل كمبود وقت با شنيوني ضعيف روبرو خواهند بود كه هنوز نرسيده به تالار بهم خواهد ريخت.

لبخند زدن را در روز عروسي فراموش نكنيد

با وجود اينكه هميشه توصيه مي شود تا هر جايي كه وارد مي شويد لبخند داشته باشيد بايد بدانيد كه در روز عروسي خود نيز نبايد از لبخند غافل شويد . از ماه هاي قبل نيز از روش هاي استفاده كنيد تا دندان هاي شما سفيد و تميز باشند. مي توانيد هم از دندان پزشك استفاده نماييد و هم از روش هاي خانگي كمك بگيريد. بارها بارها جلوي آينده براي خودتان تمرين كنيد كه چطور لبخند بزنيد كه زيباتر باشيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۱۶:۲۵ توسط:مهدي موضوع:

مبارزه با مشكلات دوره نامزدي

مبارزه با مشكلات دوره نامزدي

 

مبارزه با مشكلات دوره نامزدي , باغ عروسي شمس العماره كرج : دوران نامزدي يكي از دوره هاي حساس در زندگي هر شخصي است كه اگر اين دوره طولاني شود حساسيت آن را افزايش ميدهد و شايد منجر به بروز مشكلاتي براي زوجين گردد كه بايد براي حل آن ها به دنبال راه كارهاي باشيم تا بتوان آن ها را برطرف كرد.
دوران نامزدي همان قدر كه شيرين است مي تواند سبب بروز استرس و اضطراب هاي شود. قرار است كه در سبك زندگي شما تغييراتي ايجاد شود؛ محل زندگي تان عوض مي شود و بايد به وظايفي كه براي شما تعيين شده عمل كنيد و ….

مبارزه با مشكلات دوره نامزدي

علاوه اين موارد اين موضوع را نيز در نظر بگيريد كه ده ها نفر از شما انتظاراتي دارند كه بايد بتوانيد آن ها را محقق كنيد. اين افراد انتظار دارند كه تا چند ماه اينده مراسم عروسي شما برگزار شود و همچنين در اين مدت تمام رفتارهاي شما را تحت نظر دارند كه اين خود مي تواند اضطراب را در شما ايجاد كند.
اگر تمامي اين استرس ها و نگراني ها برطرف شود شما با اين سوال روبرو مي شويد كه آيا ازدواج ارزش اين همه دردسر را دارد؟ براي اينكه بتوانيد بر تمامي اين مشكلات غلبه كنيد بايد چندين گام اساسي برداريد تا مشكلات را برطرف نماييد.

مبارزه با مشكلات دوره نامزدي

مبارزه با مشكلات دوره نامزدي

كمك به يكديگر

از اصلي ترين كارهاي كه شما بايد در دوران نامزدي تان براي مبارزه با مشكلات دوره نامزدي انجام بدهيد اين است كه به همديگر كمك كنيد تا  و به هم اين اطمينان را بدهيد كه تحت هر شرايطي در كنار هم هستيد. برطرف كردن استرس هاي يكديگر اولين گامي مي باشد كه براي تقويت و حفظ رابطه شما موثر است.

يكي ديگر از مواردي كه مي تواند واقعا كمك حال شما باشد اين است كه بدون جهت گيري پيش از هر تصميمي با يكديگر صحبت كنيد. در مورد اينكه دوست داريد چطور تصميم گيري كنيد. بدون اينكه پيش داوري را انجام بدهيد حرف هاي يكديگر را گوش كنيد و تمركزتان را بر روي نكاتي بگذاريد كه هر دوي شما روي آن توافق داريد. به اين ترتيب توانسته ايد كه براي تصميم هاي خود يك ستون مشترك را به وجود بياوريد و توانسته ايد بر روي موضوعاتي توافق هاي را انجام بدهيد.

اختلاف ها و مشكلاتتان را برطرف نماييد

حالا بايد به اختلاف هاي خود رسيدگي كنيد. وقتي شما دوست داشته باشيد كه جشني بزرگ و مجلل برپا كنيد و نمي توانيد مخارجش آن را تامين كنيد ؟ يا اينكه دوست داريد خانه ي نزديك به محل كار اجاره كنيد يا بخريد و….

البته اين ها مشكلات به تنهايي بزرگ نمي باشند اما اگر به سراغ حل كردن آن ها نرويد قطعا زندگي را كه آغاز نكرده ايد بايد به پايان برسانيد. پس هر اختلافي را كه داريد تك تك بررسي نماييد و در مورد آن ها مشترك ترين تصميم ها را بگيريد.

از ديگر كارهاي كه بايد انجام بدهيد گرفتن تصميم عاقلانه است. يكي از اصلي ترين قسمت هاي زندگي براي هر كدام از ما، گذشت كردن است. ولي قرار نيست در اين دوره حساس ، خودتان همواره گذشت كنيد. در صورتي كه فكر مي كنيد تحمل كردن و سكوت مي تواند موجب كم شدن تنش ها شود قطعا در اشتباه هستيد. چون تنش هايي كه با سكوت سركوبشان كرده باشيد در آينده ي نه چندان دور به شما حمله مي كنند و مي توانند زندگي تان را خراب كنند. ولي قرار نيست كه رابطه شما پر از آشوب و جنگ باشد يا اينكه به دليل دلخوري و ترس از جدايي خودتان را قرباني كنيد.سعي كنيد در بيشتر هميشه با يكديگر صحبت كنيد و تصميم هاي عاقلانه ي بگيريد كه كمكتان مي كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۰۴:۳۸ توسط:مهدي موضوع:

روي كارت عروسي چي بنويسم

روي كارت عروسي چي بنويسم

روي كارت عروسي چي بنويسم ؟ متن روي كارت عروسي , تالار عروسي شمس العماره كرج , wedding card text :  شايد براي شما هم جالب باشد كه بدانيد برخي از عروس و دامادها مدت زيادي تمرين بر روي كاغذ تمرين مي كنند كه چه متني را بر روي كارت عروسي شان بنويسند. حتما شما هم به اين فكر مي كنيد كه روي كارت عروسي تان چه چيزي بنويسيد كه علاوه بر اينكه در خاطر همه بماند بلكه يك خاطره ي خوش هم براي شما باقي بماند.

در پاسخ به سوال روي كارت عروسيم چي بنويسم ؟ متن روي كارت عروسي , راهنماي كارت عروسي اول از هر چيزي بايد بدانيد كه نوع كارت عروسي و جنس آن بسيار مهم است ولي قطعا نبايد از متني كه درون كارت عروسي درج مي شود نيز غافل شد. چون اين متن تا مدت زيادي در ذهن عزيزان شما باقي خواهد ماند پس توصيه ما اين است كه كمي در اين خصوص زمان بگذاريد تا بتوانيد يك متن فوق العاده را انتخاب كنيد و همچنين از كمك و مشورت ديگر اعضاي خانواده ها نيز استفاده كنيد. قطعا افراد خوش سليقه ي هستند كه بتوانند به شما كمك كنند.

متن روي كارت عروسي

روي كارت عروسيم چي بنويسم ؟ متن روي كارت عروسي

روي كارت عروسي چي بنويسم ؟ متن روي كارت عروسي

۱)يا علي گفتيم و عشق آغاز شد….

۲) آري آغاز دوست داشتن است / گر چه پايان راه ناپيداست/من به پايان دگر نينديشم/كه همين دوست داشتن زيباست

۳) در پيشگاه حجت محض زمان مهدي(عج)منجي جهان منت‌دار حضور شمائيم

۴) كنون كه موسم وصل است و ما همه جمعيم ،خدا كند كه بيايي و وصل ما بيني” يا صاحب الزمان عج “

۵) .يك نفر آمده دنياي مرا سبز كند/خواب و بيداري و روياي مرا سبز كند/و به يمن نفس سبز و اهورايي عشق/از سرا تا به ثرياي مرا سبز كند

۶) دست در دست هم نهاده‌ايم و سفره دوستي را در/دشت آرزوها گسترانده‌ايم تا هر خاطره‌اي را بهزيبايي در دلها بياوريم/كه زندگي تنها يادگاري از محبت است/ شوق فشردن دستان شما برايمان انتظاري است شيرين

۷) دلمان مي خواهد با نسيم سحري/ شاخه اي از گل ياس/بوته اي از گل مريم/بغلي از گل از گل سرخ/همه را دسته كنيم/برگيريم و بسازيم سبدي از پر طاووس سپيد/ تا دهيم مژده بر آنان كه در اين بزم به ما پيوندند.

۸) قلب من و تو را/پيوند جاودانه ي مهري ست در نهان/پيوند جاودانه ي ما ناگسسته باد/تا آخرين دم از نفس واپسين ما/اين عهد بسته باد/خدايا به هر آنكه دوست ميداري بياموز كه : عشق از زندگي كردن بهتر است/و به هرآنكه دوست‌تر ميداري بچشان كه:/دوست داشتن از عشق هم برتر است.

۹) ساقي به نور باده برافروز جام ما/مطرب بگو كه كار جهان شد به كام ما/هرگز نميرد آنكه دلش زنده شد به عشق/ثبت است بر جريده عالم دوام ما

۱۰) خدا هديه اي به آدم داد /و مهر حوا را به دل او انداخت/بايد آسمان را آذين مي بست/ستاره ها را برق مي انداخت/خدا لبخند زد
/تنهايي فقط زيبنده خودش بود!/ در جشن پيوند آسمانيمان، همه فرشته ها دعوت دارند!

۱۱) اي از عشق پاك من هميشه مست/ من تو را آسان نياوردم بدست/ بارها اين كودك احساس من/ زير باران هاي اشك من نشست/ من تو را آسان نياوردم بدست

۱۲) خانه‌اي ساخته‌ايم، سايبانش همه عشق/ زير پا فرش غرور، در حصارش همه تكرار صفا/ ما در اين جمع لطيف/ لطف ديدار تو را مي ‌طلبيم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۰۱:۱۶ توسط:مهدي موضوع:

خريد هاي لازم پيش از مراسم عروسي

خريد هاي لازم پيش از مراسم عروسي

 

خريد هاي لازم پيش از مراسم عروسي , باغ تالار عروسي شمس العماره كرج : يكي از سنت هاي كه معمولا جز اداب و رسوم هاي هر شهري به شمار مي رود خريد كردن پيش از مراسم عروسي مي باشد كه براي هر شهري تقريبا يكسان مي باشد. خريد كردن پيش از مراسم عروسي و رفتن به خانه ي بخت كار بسيار لذت بخشي مي باشد و بسيار شيرين است چون رسم به اين شكل مي باشد كه هر خانواده براي عروس و داماد خريد مي نمايند.

خانواده داماد براي عروس خانم خريد مي كنند و اقلامي مثل خريد لباس عروس ، مانتو، شلوار و كيف و… را خريداري مي كنند و در طرف مقابل خانواده عروس خانم براي داماد لوازم مورد نياز مثل كت شلوار دامادي، كفش و… را مي خرند.

خريد هاي لازم پيش از مراسم عروسي

خريد هاي لازم پيش از مراسم عروسي

خريد هاي لازم پيش از مراسم عروسي

اين يك سنت ديرينه است كه به هر نوعي به خانواده ها احترام گذاشته مي شود و زوجين نيز براي همديگر ارزش والايي را پيدا مي كنند. در اصل در هر شهري خريد كردن براي عروس وداماد با يكديگر تفاوت هاي داشته است و هر شهري براي خودش اداب و رسوم هاي خاصي را دارد. معمولا به چنين خريدهاي كه پيش از مراسم عروسي انجام مي شود خريد بازار گفته مي شود .به اين معني كه عروس و داماد با خانواده هاي خودشان به بازار مي روند و پس از اينكه اقلام ضروري را براي عروس وداماد خريداري نمودند در يك رستوران براي صرف غذا مي روند.

معمولا خريد نمودن به اين معني بوده كه لوازم عروس وداماد براي رفتن به خانه ي جديدشان بايد نو باشند به همين جهت پس از اينكه لوازم مورد نياز را خريداري كردند مثل ريش تراش، لباس خواب، سشوار، حوله حمام، لوازم ارايشي، كت و شلوار و… آن ها را درون چمدان هاي مي گذارند و آن ها را به شيوه ي خاصي تزئين مي كنند تا در خانه ي عروس و داماد جلوه ي خاصي پيدا كنند.

براي تزئين اين چمدان ها از ربان هاي رنگي و جعبه هاي تزئيني استفاده مي نمايند كه با توجه به فضاي خانه عروس وداماد و سليقه ي آن ها انجام مي گردد.
برخي از عروس و دامادها براي خريدهاي پيش از مراسم عروسي شان حساسيت هاي زيادي نشان ميدهند و از ماه ها قبل به دنبال بهترين ها هستند. آن ها مي خواهند همه چيز به بهترين شكل برايشان انجام گردد.

خريد هاي لازم در مراسم عروسي

يكي از ماندگارترين و پر رنگ ترين لحظه هاي كه براي عروس ودامادها باقي مي ماند خريد عروسي مي باشد كه خانواده ها يعني مادرها و خواهرها اماده مي شوند تا به همراه عروس خانم و آقا داماد به بازار بروند تا خريدهاي كامل و جامعي را انجام بدهند. البته گاهي ديده مي شود كه عروس و دامادها خود تمايل دارند به تنهايي براي خريد اقدام كنند و خانواده ها نيز در اين خصوص مخالفتي با آن ها نداشته اند.

خريد وسايل براي چمدان عروس ودامادها امري طاقت فرسا و سخت به شمار مي رود و سخت تر آن نوشتن ليست لوازمي مي باشد كه بايد آن ها را خريداري نمايند. براي نوشتن اين ليست بهتر است از مشورت افرادي كه تجربه داشته اند نيز استفاده نماييد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۷:۲۱ توسط:مهدي موضوع:

هزينه مراسم عروسي ساده چقدر است ؟

هزينه مراسم عروسي ساده چقدر است ؟

هزينه مراسم عروسي ساده چقدر است ؟ باغ تالار عروسي كرج :  امروزه تالارهاي زيادي وجود دارد كه هر كدام از آن ها مي توانند خدمات مختلفي را در اختيارتان بگذارند. موضوع هزينه تالار عروسي از موارد مهمي مي باشد كه نبايد از آن غافل شد. هزينه تالارهاي كه در شهر تهران وجود دارند با توجه به ميزان كيفيت و خدماتي كه ارائه ميدهند متفاوت مي باشد. به صورت ميانگين براي هر نفر در مراسم عروسي ميانگين هزينه ها شامل مواردي چون ميوه ،شام و شيريني مي شود كه بين سي تا پنجاه هزار تومان مي باشد. ( البته با توجه به نوسان هاي اخيري كه در بازار ديده مي شود اين هزينه ها مي تواند با تغييراتي چشمگيري روبرو شوند).

هزينه مراسم عروسي ساده چقدر است

هزينه مراسم عروسي ساده چقدر است : اگر تالار مورد نظر از دسته تالار عروسي لوكس باشد ،ميزان هزينه ها به ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان براي هر نفر نيز خواهد رسيد. بسياري از زوج هاي جوان يكي از ضرورت هاي زندگي شان را برگزاري يك مراسم عروسي مي دانند ولي با توجه به اينكه بيشتر جوان ها با محدوديت ها و مشكلات اقتصادي روبرو هستند در آغاز زندگي شان تامين كردن هزينه هاي مختلف براي برگزاري مراسم عروسي به عنوان يك مشكل و معضل شناخته مي شود. بنا بر اين بر اساس بودجه بندي كه داريد ، مي توانيد از گرانترين تالار عروسي تا يك تالار ارزان قيمت ، يك گزينه مناسب را انتخاب كرده و مراسم خود را در آن برگزار كنيد.

هزينه مراسم عروسي ساده چقدر است

هزينه مراسم عروسي ساده چقدر است

مطمئنا بيشتر زوج ها دوست دارند مراسم عروسي را براي خودشان برگزار كنند كه حداقل كيفيت را داشته باشد و همچنين از نظر قيمتي متعادل و معقول باشد. با اين وجود بايد بدانيد كه با توجه به موقعيت جغرافيايي كه در آن زندگي مي كنيد و همچنين خدماتي كه تالارها در محدوه زندگي تان ارائه ميدهند ،قيمت تالارها با يكديگر متفاوت مي باشد.

به صورت معمولا هزينه هاي مختلفي براي برگزاري مراسم عروسي در تالارهاي عروسي وجود دارد كه مي توانيم به مواردي چون هزينه شيريني،شام ، عكاسي و فيلم برداري ، گل آرايي، خواننده، اتاق عقد، ورودي تالار و… اشاره نماييم.

علاوه بر اين موارد هزينه هاي ديگري نيز وجود داشته است كه بايد به آن ها اضافه كنيد مثل هزينه هاي جانبي شامل ماليات، پاركينگ و…

نكته حائز اهميت اينجاست كه اين قيمتها در بين تالارهاي مختلف به صورت يكسان نيست و بين آن ها تفاوت هاي نيز وجود داشته است.

براي هر نفر حداقل هزينه چقدر است؟

از مواردي كه بخش زيادي از هزينه ها را شامل مي شود به شام مرتبط مي شود كه با توجه به نوع منو غذا متفاوت خواهد بود. به صورت ميانگين براي هر نفر وعده غذا با مخلفات ۱۸ هزار تومان خواهد بود و  اگر دو مدل غذا باشد همراه با مخلفات ۲۲ هزار تومان و سه منو ۲۴ هزار تومان و اگر ميزان مدل هاي غذايي زيادتر شود به طبع هزينه ها نيز زيادتر خواهد بود.

بخش ديگري از هزينه ها به شيريني و ميوه ها وابسته است كه باز هم هزينه آن ها به شيوه سرو و كيفيت مرتبط خواهد بود. اما براي هر ميهمان به صورت ميانگين ميوه و شيريني معادل ۵ تا ۱۰ هزار تومان خواهد بود.

همه ي اين موارد به عنوان بخش هاي اصلي به شمار مي روند و البته يك مراسم عروسي شامل بخش هاي جانبي مثل نورپردازي ويژه ،موسيقي و… نيز مي باشد كه با اضافه شدن اين خدمات ميزان هزينه ها نيز زيادتر مي گردد. مثلا اگر شما از گل ارايي استفاده كنيد با توجه به مصنوعي يا طبيعي بودن گل مي تواند پانصد تا ۲ ميليون تومان و در مواردي هزينه هاي بيشتري براي شما در پي داشته باشد.

در تهران براي برگزاري مراسم عروسي ، با توجه به تالار هزينه ها متفاوت مي باشد ولي به صورت ميانگين با توجه به اينكه هزينه ها شامل هزينه تالار ، پذيرايي و شام مي شود ،براي هر نفر بايد معادل ۳۰ تا ۶۰ هزار تومان پرداخت كرد. كه اگر تالار انتخاب شده از جمله تالارهاي مجلل باشد نياز است كه مبالغ زيادتري پرداخت گردد.

هزينه ورودي سالن هاي عروسي

در روزهاي تعطيل و غير تعطيل، وسط هفته و اخر هفته ورودي تالار عروسي متفاوت مي باشد. در تهران معمولا ورودي سالنها براي وسط هفته ها از حدودا ۲۰۰ هزار تومان شروع شده و براي اخر هفته ها به ۵۰۰ هزار تومان خواهد رسيد. براي تالارهاي كه مجلل تر هستند قيمت ورودي ها گاهي تا ۳ و ۴ ميليون تومان نيز مي تواند باشد. برخي از سالن ها ترجيح ميدهند كه هزينه هاي ورودي شان را در قسمت هاي ديگر از خدمتشان در نظر بگيرند و تخفيف هاي را به مشتريان در هزينه هاي ورودي تالار ميدهند.

برخي از مديران و اداره كنندگان تالارهاي عروسي مي گويند كه قيمت تالار عروسي به درجه سالن و امكانات آن وابسته است. هزينه قيمت اتاق عقد نيز در تالارهاي متوسط شهر تهران از حدودا ۵۰۰ هزار تومان مي باشد و اين مبلغ مي تواند در تالارهاي گران حتي تا حدود ۲ ميليون تومان نيز باشد. نوع تزئينات و گل ارايي از مواردي مهمي مي باشد كه در قيمت اتاق عقد تاثيرگذار است.

باغ عروسي شيك و ارزان شمس العماره كرج با محيطي بسيار شيك و زيبا ، آماده پذيرايي از ميهمانان شما مي باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۲:۲۷ توسط:مهدي موضوع:

عروس و داماد چگونه بايد با ميهمان ها برخورد كنند ؟

عروس و داماد چگونه بايد با ميهمان ها برخورد كنند ؟

 

عروس و داماد چگونه بايد با ميهمان ها برخورد كنند ؟ باغ تالار عروسي شمس العماره : يكي از مهم ترين مراسم هاي كه در طول زندگي شما برايتان بسيار به يادماندني و شيرين است، روز جشن عروسي مي باشد. پس بايد بدانيد كه چگونه رفتار داشته باشيد تا شخصيت خود را به خوبي نشان بدهيد. بسياري از عروس و دامادها هميشه برايشان اين سوال پيش مي آيد كه چگونه رفتار كنند كه مهمان ها نيز از آن ها رضايت داشته باشند؟

پيش از هر چيزي بايد به خوبي بدانيد كه نحوه برخورد عروس و داماد با ميهمان ها بايد با نهايت دقت باشد و بسيار مهم است. خيلي مهم مي باشد كه شما با ميهمان ها خود رفتار صحيح و قدرشناسانه و صميمي داشته باشيد پس مطمئن باشيد كه در صورت قدرشناس بودن عروس و داماد ،ديگر جاي افسوس براي پنج يا ده سال آينده ديگر نيست.

عروس و داماد چگونه بايد با ميهمان ها برخورد كنند ؟

همچنين سبب مي شود كه ميهمان هاي شما هم در ذهن شان چيزي جز يك عروس وداماد زيبا، دوست داشتني و متواضع از اينكه عروس و داماد چگونه بايد با ميهمان ها برخورد كنند باقي نماند. هميشه در خاطر داشته باشيد كه اين ميهماني فقط مختص شما نيست بلكه براي ميهمان ها نيز مي باشد. براي اينكه مطمئن باشيد تصويري زيبا و به يادماندني در ذهن مهمان هايتان ايجاد مي كنيد بهتر است نكات زير را رعايت نماييد:

عروس و داماد چگونه بايد با ميهمان ها برخورد كنند

عروس و داماد چگونه بايد با ميهمان ها برخورد كنند

۱)اول اينكه بايد يك راهرو را طراحي كنيد كه ورود شما با وقار و متانت طي شود و همچنين به گونه ي دسته گل تان را در دست بگيريد كه ساقه گل در دست شما باشد و گلهاي آن به سمت جلو باشند. زماني كه در حال رفتن به سمت درب اصلي هستيد مداوم يك لبخند مليح داشته باشيد و هيچ وقت نبايد در چنين شرايطي حالتي غمناك داشته باشيد.
مي توانيد حركت هاي آهسته ي با سر داشته باشيد كه نشان دهنده احترام به حضور بزرگترها به مراسم عروسي شما باشد.

 

۲) از قبل بهتر است بوسه عروسي را تمرين كنيد كه بوسه ي وزين و شيرين باشد.

 

۳)در ذهن خود اين موضوع را نگه داريد كه پس از اينكه مراسم عروسي تمام شود براي كسي دست تكان ندهيد. چون شما در حالي هستيد كه ازدواج مي كنيد نه اينكه براي تشويق تيم فوتبال رفته باشيد. با همسر خود مجدد به راهرو بازگرديد به گونه ي كه در ذهن تمام افراد، زوجي زيبا و شاد باقي بماند.

 

۴)زماني كه زوج ها درگير گرفتن فيلم و عروسي مي شوند ،معمولا كمتر اين فرصت برايشان به وجود مي آيد كه در نخستين ساعت هاي متاهلي شان با دوستان و خانواده ها باشند. به خصوص اينكه در بسياري از موارد عروس ودامادها ديگرتر به تالار مي روند و همين موضوع زمان بيشتري را از آنها مي گيرد تا از ميهمان ها دور باشند.

 

۵)زماني كه در حال صحبت هستيد بايد به چشم هاي ميهمان هاي خوب نگاه كنيد. اين مورد بايد در هر گفتگو و زمان باشد و جز اصلي ترين اداب معاشرت به شمار مي رود. به بياني ديگر مي توان اينگونه گفت كه در زمان صحبت كردن با ميهمان ها نبايد مداوم سر خود را به اين طرف و آن طرف بچرخانيد به نوعي كه ميهمان شما فكر كند كه حواس تان با او نيست و دقت كنيد كه صحبت آن ها را قطع نكنيد و اجازه دهيد تا صحبت هايشان تمام شود.

 

۶) وقتي كه به مراسم وارد مي شويد بايد به تك تك ميزها سر بزنيد. اگر برايتان مقدور بود مجددا به سراغ ميزها برويد و تك تك از ميهمانها تشكر كنيد تا آن ها خاطره ي خوبي از شما در ذهن شان ايجاد كنند.

 

۷)دقت كنيد كه هر كجا كه مي رويد بايد به همراه همسرتان باشيد نه اينكه تنها اينكار را انجام بدهيد. تنها رفتن اصلا در مقابل چشم هاي ميهمان هاي شما جلوه ي خوبي ندارد.
به صورت كلي مي توان گفت بايد براي تمامي موارد عروس و داماد در كنار يكديگر باشد و به اين صورت نباشد كه عروس به سمت اقوام خود برود و داماد هم به سمت اقوام خود. بلكه حضور آن ها بايد در كنار يكديگر در كل مراسم باشد.

 

۸)اصلا مشروب نخوريد. مطمئن باشيد كه هيچ ميهماني از ديدن عروس يا داماد مست لذت نمي برد و خوشحال نخواهد شد. هر گونه مواردي كه به شما انرژي كاذب مي دهند را دور بگذاريد و سعي كنيد خودتان از قبل اين حالت انرژي و سرحالي را تمرين كنيد.

 

۹)گيلاس آبميوه را از پايه آن بگيريد تا خنك بماند.

 

۱۰)نه داماد و نه عروس نبايد در زمان خوردن آبميوه يا سيگار كشيدن جز در گيلاسي لوكس ديده شوند.

 

۱۱)شام عروسي بايد در يك محيط ديگر و مخصوص عروس وداماد باشد.

 

۱۲)شما توصيه مي شود كه با تمام فاميل و ميهمان ها معاشرت داشته باشيد و مطمئن باشيد كه هيچ كس از شما دلخوري نداشته باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۴۹:۱۵ توسط:مهدي موضوع:

مدت زمان دوره نامزدي چقدر بايد باشد ؟

مدت زمان دوره نامزدي چقدر بايد باشد ؟

مدت زمان دوره نامزدي چقدر بايد باشد ؟ باغ تالار عروسي شمس العماره : يكي از بهترين دوره هاي زندگي هر فردي ،دوران نامزدي او است كه پيش از تشكيل زندگي آنها صورت مي گيرد. ولي امروزه به دليل اينكه جوان ها ديرتر ازدواج مي كنند سريعا اين دوره را به پايان مي رسانند تا به مرحله هاي بعدي برسند. اما سوال اصلي اينجاست چرا جوان ها دلخوشي از اين دوره ندارند و ترجيح ميدهند زودتر تمام شود؟

مدت زمان دوره نامزدي چقدر بايد باشد ؟

از اصلي ترين و مهم ترين دلايلي كه مي تواند سبب ايجاد اين فاجعه شود ، طولاني شدن دوران عقد پسر و دختر مي باشد. برخي از زوجين چون مشكلاتي مثل تحصيلي، مادي، معنوي داشته اند تصميم مي گيرند تا زمان بيشتري عقد بمانند تا اين مشكلات برطرف گردد ولي براي زوجين مشكلات ديگري ممكن است پديد بيايد كه گاهي زندگي مشتركشان را به مخاطره مي اندازد.

مدت زمان دوره نامزدي چقدر بايد باشد

مدت زمان دوره نامزدي چقدر بايد باشد

وقتي مدت زمان دوره عقد طولاني شود مي تواند از جانب خانواده و اطرافيان حواشي را پر رنگ تر كند و حتي عروس و داماد نمي توانند چطور با آن ها كنار بيايند و آن ها را حل و فصل كنند.

در اين شرايط عموما زوجين در برزخي گير مي كنند كه بين زندگي متاهلي و مجردي است و از طرفي بايد مسئوليت هاي در خانه ي پدري را انجام بدهند و از طرفي ديگر مسئوليت هاي را به عنوان همسر بپذيرند. ضمن اينكه هر دو خانواده توقعاتي را دارند كه انتظار مي رود زوجين به بهترين شكل نقش شان را انجام بدهند و اين وضعيت براي همسران احساس ناخوشايندي را ايجاد مي كند. گاهي زوجين به اين نتيجه ميرسند كه براي استقلال فردي و ازادي شان ازدواج يك مانع شده و در اين زمينه همسرشان را مقصر خطاب مي كنند.

مديريت زمان دوره عقد

متخصصان و مشاوران اينگونه مي گويند كه بهتر است زوجين شش تا يك سال عقد بمانند و بيشتر از اين دوره توصيه نمي شود. در اين دوره دختر و پسر مي توانند خصوصيتهاي خانوادگي، اجتماعي، شخصي تان را بشناسند و از زندگي مستقل شان در آينده تصوير روشني را حاصل كنند. البته مي تواند عوامل ديگري مانند روابط عمومي بالا، تيزهوشي همسران جوان، صداقت به آن ها كمك كند كه در اين دوره كوتاه به شناخت يكديگر و درك متقابل كمك مي نمايد.

اگر دوره عقد طولاني شود چه مشكلاتي بروز خواهد داد؟

معمولا خانواده ها از دختر و پسرها در دوره هاي عقد توقعاتي دارند كه پيش از آن نيز داشته اند و سخت گيري خانواده ها زيادتر از جد مي شود مخصوصا اين گزينه براي عروس خانم صدق مي كند. اين با وجودي است كه دختر و پسر چون عقد دائم هستند يكديگر را زن و شوهر ميدانند. به همين جهت آنها مجبورند در چنين دوره ي هم توقعات خانواده ها را در نظر داشته باشند و هم اينكه به توقعات همسرشان دقت كنند. اينگونه حالتي دو گانه برايشان به وجود مي آيد كه اين امكان را دارد كنترل اوضاع را از دست بدهند و زيرفشارهاي خانواده بمانند.

افزون بر اين ها معمولا خانواده دختر با مسافرت رفتن دخترشان در اين دوره مخالف هاي را مي كنند يا اينكه سختگيري هاي را در خصوص رفت و آمد و… لحاظ مي كنند كه سبب مي شود بين عروس و داماد مشكلات و ناراحتي ها و اختلاف هاي زيادي به وجود بيايد.

رفت و آمدهاي كه در دوران عقد طولاني به وجود مي آيد ممكن است بين اعضاي خانواده نيز تنش هاي را ايجاد نمايد. افزون بر اين موارد ، بار اقتصادي اين رفت و آمدها مي تواند براي برخي از خانواده ها فشار مضاعفي را ايجاد نموده و يك زمينه براي رخ دادن ناراحتي و نارضايتي گردد.

از ديگر مواردي كه نبايد از آن غافل شد ، دلسردي همسران به يكديگر در دوران طولاني عقد است. چون وقتي اين دوره طولاني شود مشكلات زيادي را ايجاد نموده و در نهايت مي تواند منجر به سرد شدن يا دوري از طرفين در زندگي مشترك گردد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۴۵:۲۰ توسط:مهدي موضوع:

ميزان اهميت شغل همسر آينده چقدر است

ميزان اهميت شغل همسر آينده چقدر است ؟

 

ميزان اهميت شغل همسر آينده چقدر است ؟ باغ تالار عروسي شمس العماره : يكي از سوال هاي دختر خانم ها معمولا در اولين جلسه خواستگاري براي شان بسيار مهم است ،شغل داماد است. آن ها مي خواهند كه از وضعيت اشتغال همسر آينده شان به خوبي آگاه شوند. ولي آن چيزي كه مهم است و در زندگي واقعا تاثير زيادي داشته است، نوع شغل و ميزان درآمد است و مي توانند تاثير مستقيمي بر روي زندگي مشترك بگذارد.

ميزان اهميت شغل همسر آينده چقدر است – زماني كه پسري به سن ازدواج برسد و شرايط شغلي مناسبي داشته باشد در اصل موانع مهمي ديگر بر سر راه ندارد اما اگر كسب درآمدي نداشته باشد شروع يك زندگي براي او قطعا دشوار و سخت است. نوع شغل مي تواند در بقاي زندگي مشترك اهميت فراواني داشته است. البته دقت كنيد آن چيزي كه در اين مورد نبايد فراموش كرد كسب درآمد به صورت حلال است كه ميتواند سلامت زندگي را تضمين كند و اينگونه نيست كه پول در آوردن به هر قيمتي براي زندگي مشترك درست نيست.

ميزان اهميت شغل همسر آينده چقدر است

ميزان اهميت شغل همسر آينده چقدر است

ميزان اهميت شغل همسر آينده چقدر است

هم اكنون دخترهاي زيادي نيز شاغل هستند و به همين جهت كفويت شغلي اهميت زيادتري پيدا كرده است. اينكه شغل زن و مرد در جايگاه هم شان يكديگر باشند. سطح درآمد مرد هميشه بايد از ميزان درآمد زن بيشتر باشد تا بتواند تناسب زندگي و تعادل آن بخوبي حفظ گردد. اما در دوران فعلي هم زن و هم مرد مجبور هستند كه به فعاليتهاي اقتصادي بپردازند تا توازن شغلي بهم نخورد. به بياني ساده تر مي توان اينگونه گفت كه مرد بايد در يك جايگاه كار كند و زن هم در دو جايگاه.

زماني كه زمينه هاي شغلي مشترك وجود داشته باشد مي تواند فضاي فكري هر دو سمت را به يكديگر نزديك نمايد. اما فراموش نكنيد كه به سختي ميتوان بين شغلهاي مردان مثل شغل هاي آزاد، فعاليتهاي خدماتي و…. با شغلهاي خانم ها مثل شغل هاي هنري، فرهنگي و… زمينه مشترك ايجاد نمود.اين گونه ازدواج ها مي تواند پس از گذشت مدتي شكافت هاي عميقي را ايجاد نمايند. چون اين شغل نيست كه تنها به عنوان تامين كننده درآمد نيست. فضاي مي باشد كه ما در روز ساعت هاي زيادي را با آن سپري مي كنيم و ذهن ما درگير آن است. افراد زيادي هستند كه با آن ها ارتباط در روز داشته ايم و ارباب و همكاران زيادي وجود دارند كه دنياي اجتماعي مان را تشكيل ميدهند و شبكه ي براي روابط اجتماعي را تعريف مي كند. تفاوتي كه بين روابط و ذهنيت ما و دنياها وجود دارد ميتواند منجر به فاصله در بين زن و مرد باشد.

شغل همسر آينده چه ويژگي هاي بايد داشته باشد؟

مدت زماني كه مرد كار مي كند در زندگي مشترك تاثير زيادي را دارد. مرد بايد فرصتي را داشته باشد كه به مسائل زندگي خصوصي و شخصي اش نيز برسد و از زمان خود به خانواده اختصاص بدهد نه اينكه بخواهد همه ي زندگي اش را براي كار صرف نمايد. برخي از مشاغل واقعا سخت هستند و خسته كننده مي باشد و ديگر براي مرد فرصتي نمي ماند كه به امور خانواده رسيدگي كند. تعدادي از اين مشاغل ماموريتي مي باشند و فرد مجبور است كه در طول سال از خانه دور باشد. هر زني نمي تواند چنين شرايطي را تحمل كند. اگر مي خواهيد تصميم بگيريد بايد در زمان انتخاب اين ويژگي ها را در نظر داشته باشيد و شرايطي را بپذيريد كه طبق شيوه ي زندگي تان باشد.

اين خطرها را خواهد بپذيرفت؟

برخي از مشاغل مثل شغل هاي نظامي خطرهاي خاص خود را داشته اند يا فعاليتهاي مثل امداد و نجات كه همواره مخاطره انگيز است. اين شغل ها استرس هاي زيادي را به خانواده وارد مي كند. البته اين امكان وجود دارد كه دختري كه بخواهد ازدواج كند دوست داشته باشد تا همسري آتش نشان داده باشد.
او بايد تمامي جوانب را در نظر بگيرد و استرس و خطرها را تحمل نمايد. تنها اين نيست كه يك شغل را دوست داشته باشيد بلكه بايد در مورد آن اطلاعات كاملي را در اختيار داشته باشيد و بخوبي از معايب آن آگاه باشيد.

ممكن است در شغل هاي پر خطر شخص عضوي از بدنش را از دست بدهد يا اينكه مجروح شود. در صورتي كه همسر خود را براي چنين مشكلاتي آماده نكرده باشد مي تواند در صورت بروز اين بحران ها تحملش را از دست بدهد و كانون زندگي را متلاشي كند. هر دختري بايد براي تحمل شغل همسر خود توانايي هاي لازم را در نظر بگيرد.

لحظه هاي بدون همسر

در پاسخ به ميزان اهميت شغل همسر آينده چقدر است : مشاغلي نيز وجود داشته است كه به شيفت شب اختصاص داشته اند مثل شغل هاي نظامي و پرستاري. برخي از خانمها نمي توانند شبها تنها بماند و برايشان سخت است. به همين دليل در زمان ازدواج بايد به اين مسائل توجه كرد تا بعدها اختلافي با همسر به وجود نيايد. شما بايد در چنين مشاغلي ويژگي هاي منفي و مثبت را در نظر داشته باشيد تا مشكلاتي در آينده ايجاد نگردد. تلاش كنيد به صورت منطقي با اين مسائل روبرو شويد و آن را حل كنيد.

در آخر دخترهاي جوان بايد بدانند پاسخ مثبت گرفتن در مقابل تقضاي ازدواج هر مردي با شغلي كه داشته بر روي زندگي اجتماعي و شخصي تاثير مستقيمي را دارد و همچنين بر روي تربيت فرزندان نيز موثر است. پس بهتر است در چنين مراحلي تامل و دقت كافي را داشته باشيد كه پس از ازدواج ديگر جاي براي پشيماني نمي ماند. در آخر پس از بررسي دقيق مي توانيد به انتخاب همسر آينده تان بپردازيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۴۲:۲۰ توسط:مهدي موضوع:

مدل موي عروس را چگونه انتخاب كنيم

مدل موي عروس را چگونه انتخاب كنيم ؟ باغ تالار عروسي : اينكه تصميم بگيريم چگونه يك مدل موي زيبا در شب عروسي مان داشته باشيد قطعا مي تواند يكي از گزينه هاي تكميل شدن زيبايي ما در شب عروسي مان باشد. همه ي ما مي دانيم كه شب عروسي براي هر عروس خانمي مهم است و بيشتر آن ها در انتخاب هر چيزي نهايت حساسيت خود را در نظر مي گيرند كه البته براي مدل مو نيز به همين شيوه است.

اين يك تصميم گيري سخت است براي شما كه براي موهاي خود چند نوع مدل مو را انتخاب نموده ايد. بيشتر عروس خانم ها ترجيح مي دهند كه يك آرايشگر حرفه ي براي شان مدل مو را انتخاب كنيد تا با توجه به لباس و چهره عروس خانم، شنيون آن ها را انجام بدهد. در صورتي كه شما قصد داشته باشيد تور و تاجه نيز داشته باشيد اين يك كار كاملا تخصصي است كه بايد شينيون كار عروس آن را انجام بدهد.

نحوه ي انتخاب مدل موي عروس

زماني كه قصد داريد مدل مو ي خود انتخاب كنيد بايد لباس شب عروسي تان را در نظر بگيريد. مدل موهاي عروس در حالت معمولي به صورت جمع شده و شينيون مي باشد. در صورتي كه لباس عروس تان دكلته و يقه باز مي باشد بايد موهاي سر را به شكل جمع و باز درست كنيد اما براي لباس هاي كه پوشيده هستند و آستين دار مي باشند بهتر است كه مدل موهايتان را جمع انتخاب كنيد كه با تاج عروس و تور عروسي زيادي از حد شلوغ نباشد.

هميشه بايد در خصوص شينيون موي سرتان تصميم درست و صحيحي بگيريد. مثلا اگر لباس شما ساده بوده مي توانيد از گل هاي سر نگين دار و تاج هاي استفاده نماييد كه پر از زرق و برق مي باشند تا جلوه عروس بودن شما را چندين برابر كند.

نكات مهم در انتخاب مدل موي عروس

هميشه سعي كنيد به صورت مداوم به موهاي خود رسيدگي كنيد و اين كار را فقط يك شب انجام ندهيد بلكه حداقل يك ماه پيش از عروسي به موهايتان اهميت بدهيد. براي اينكه يك شينيون و مدل عالي مو داشته باشيد بايد موهايتان براق باشد و بدرخشد.
خانم هاي ممكن است ريزش مو داشته باشند يا موهايشان شكننده باشد، اگر شما جز اين دسته هستيد حتما چند ماه قبل از عروسي به متخصص مراجعه كنيد تا اين مشكلات برطرف گردند.

از ميوه و سبزيجات و همچنين قرص هاي ويتامينه استفاده كنيد كه علاوه بر مفيد بودن براي شما، به سلامت پوستتان نيز كمك مي كند و موجب مي شود كه شما ارايش زيباتر و جذاب تري را داشته باشيد.

براي موهاي خود از ماه ها قبل از سرم هاي مو و ماسك هاي تقويت كننده مو استفاده نماييد تا در روز عروسي تان موهاي شادابي را داشته باشيد و شينيون كار به سادگي بتواند هر مدلي را كه مي خواهد به موهاي شما بدهد.

چه زماني موهايمان را باز بگذاريم؟

در صورتي كه مي خواهيد موهاي خود را باز بگذاريد بايد موهاي شما تا سرشانه يا بلندتر باشند كه جذابيت خود را داشته باشد ولي اگر موهاي كوتاه تري داريد بهتر است اين فكر را از سرتان بيرون كنيد و به سراغ باز گذاشتن موهايتان نرويد. نكته ي بعدي براي باز گذاشتن مو اين است كه مدل لباس شما بايد دكلته يا باز باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۳۶:۴۸ توسط:مهدي موضوع:

كارواش خانگي (Household-Pressure-washers)

كارواش خانگي (Household-Pressure-washers)

در مورد اين گونه از كارواش ها بايد بگوييم كه كارواش خانگي در واقع يك دستگاه شستشوي مكانيزه از رده دستگاه هاي نظافت صنعتي مي باشد كه از قدرت پاشش آب با فشار بالا جهت انجام عمليات شستشو استفاده مي نمايد .اين نوع از كارواش ها دسته اي از شوينده هاي فشار قوي مي باشند كه بيشترين فشار قابل ارائه به وسيله ي ان ها كمتر از ۲۰۰ بار است.واغلب در عمليات نظافت و شستشوي سبك بيرون از خانه مانند تميز كردن باربيكيو ،شستن ماشين،موتور و دوچرخه ،نظافت پاسيو،شستشوي سنگ فرش پياده رو ،شستشوي نماي خانگي ،پنجره ها ،فنس ونرده ها وحتي گاهي اوقات به منظور استفاده از نماشويي حرفه اي به كار برده مي شوند.

روش استفاده از دستگاه كارواش خانگي در كار نظافت :

كارواش خانگي در عين سادگي بسيار كارآمد مي باشد .بايد بگوييم عملكرد اين دستگاه شوينده فشار قوي به اين شكل مي باشد كه آب از يك منبع خارجي وارد پمپ دستگاه شده ،موتور شروع به كار كرده وفشار آن آفزايش مي يابد وبعد از رسيدن به ميزان مورد نظر ،آب از پمپ خارج گشته واز طريق شلنگ فشار قوي دستگاه به تفنگي و لنس هدايت مي گردد.گفتني است كه تفنگي دستگاه كارواش خانگي قسمتي از ماشين است كه وظيفه كنترل خروجي آب را بر عهده دارد .در صورتي كه ماشه تفنگي آب فشار داده شود،آب از نازل دستگاه خارج شده واگر فشاروارده بر تفنگي حذف گردد،پاشش آب قطع خواهد شد.

در واقع نازل آخرين قسمت دستگاه واتر جت فشار قوي مي باشد كه وطيفه پاشش آب را بر عهده دارد.نازل ها انواع واقسام متفاوت ومختلفي دارند ونازل را با توجه به نوع عمليات مي توان انتخاب كرد.نازل نقطه اي با متمركز كردن جريان آب بر يك محدوده ي بسيار كوچك موجب آزايش يافتن قدرت اب مي شود وبراي استفاده در جاهايي مناسب مي باشد كه نياز به قدرت بالا مي باشد.يك نوع ديگر از نازل ها نازل كاردكي است اسن نوع از نازل ها ،سطح وسيع تري را پوشش مي دهند ودر اين حالت بر هر نقطه فشار كمتري وارد مي گردد.نوع ديگر نازل دوار مي باشد كه اين نازل با حركت چرخشي اب را پاشش مي كند ودر نتيجه پاشش آب خارج شده از آن در مقايسه با نازل كاردكي داراي قدرت بيشتري مي باشد وهمين طور نسبت به نزل نقطه اي سطح بيشتري را مورد پوشش قرار مي دهد.

استفاده از كارواش خانگي در نظافت داراي چه مزايايي مي باشد؟

در واقع كنار گذاشتن روش هاي قديمي شستشو وبه كار بردن دستگاه هاي نظافت وشستشوي مكانيزه مانند كارواش خانگي جهت انجام عمليات شستشو ونظافت بهره زيادي داشته وهمراه با مزاياي مختلفي مي باشد،كه ما در اينجا بعضي از تاثيراتي را كه استفاده از دستگاه هاي مكانيزه بر فرايند شستشو مي گذارد را در زير به طور مفصل توضيح داده و بررسي خواهيم كرد.

• بالا رفتن كيفيت شستشو

بايد بگوييم با اهميت ترين مزيت به كار بردن واتر جت خانگي براي كاربر هاي خانگي ،بالا رفتن كيفيت شستشو مي باشد.زمان كار با دستگاه كارواش قدرت اب فشار بالا ،به خوبي مي تواند انواع مختلف آلودگي ها، رسوب و جرم را از سطح مورد شستشو جدا بكند.قدرت پاشش آب در فشاري بيش از ۱۰۰ بار به وسيله دستگاه واترجت خانگي ، به مراتب كارآمدتر و موثرتر از اعمال فشار به وسيله نيروي انساني خواهد بود.وجهت از بين بردن آلودگي از سطوح گوناگون كافيت مي نمايد ووداراي تاثير مثبتي در كاهش انرژي صرف شده به وسيله كاربر در حين تنيجه بهتري خواهد داشت.

• آساني كاربرد

روش استفاده از دستگاه كارواش خانگي بسيار راحت مي باشد وتنها نكته اي كه بايد به ان دقت زيادي شود رعايت نكات ايمني در مورد اين دستگاه است.وتنها كافي است زمان كار با شوينده فشار قوي (واتر جت) بايد دستگاه را به منبع آب متصل نمود وسپس ان را روشن كرد تا ،رآيندي را كه نياز است بر روي آب ورودي صورت بگيرد و آب خروجي پرفشار عمليات شستشو را به انجام رساند .در مورد اين دستگاه بايد اشاره نماييم كه دستگاه شوينده فشار قوي واتر جت اين امكان را براي كابر فراهم مي سازد كه او بتواند نقاط دور از دست رس مانند سطوح مرتفع مثل نماي ساختمان و…را نيز نظافت نمايد وبشويد.وبه انجام عمليات با صرف انرژي بسيار كمتر علي رغم استفاده و كاربري راحت كمك خواهد نمود.

• بالا رفتن سرعت انجام عمليات شستشو با بهره گيري از واترجت خانگي

زمان شستشو توسط كارواش خانگي ،آلودگي و اجرام موجود روي سطوح تحت تاثير انرزي جنبشي بالاي حاصل از برخورد آب با سطح ،از سطوح آلوده جدا شده و همراه جريان اب در فرايندي هم زمان از روي آن شسته مي گردد.اين هم زماني موجب شده تا به جاي زدودن اجرم وشستشوي آن ها در دو مرحله ،اين فرآيند در يك مرحله شكل گرفته وسرعت شستشو را بالا مي برد.همين طور جايگزيني انرزي آب به جاي انرژي انساني مورد نياز ،سرعت عمليات را به نحو چشمگيري بالا خواهد برد.

• سازگار بودن دستگاه واتر جت با محيط زيست

زمان استفاده از كارواش خانگي به علت افزايش نيرو به وسيله آب پر فشار ،مصرف مواد شوينده شيميايي كاملا حذف گشته ويا به ميزان قابل توجه پايين مي ايد .و بدين شكل از ورود اين مواد مضر به محيط زيست جلوگيري مي گردد.از طرف ديگر ميزان آب مصرف شده زمان استفاده از شوينده فشار قوي در عمليات هاي نظافتي ،مانند شستشوي خودرو بسيار كمتر از انجام عمليات مشابه با استفاده ز شلنگ آب معمولي است وبه همين شكل در مصرف اب نيز صرفه جويي شده وبه محيط زيست كمك خواهد شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۰۳:۴۲ توسط:مهدي موضوع: